Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

2018/08 "Łowiec Polski" sierpień 2018 r.

Dostępność: brak towaru
Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Już wkrótce początek sezonu na pióro. W najnowszym numerze „Łowca Polskiego” Grzegorz Russak podpowie jakie przysmaki można przyrządzić ze strzelonego ptactwa. Co powiecie na kaczkę w sosie śmietanowo-grzybowym lub kotlety bite zawijane z farszem pasztetowym? Robert Makłowicz wybiega myślą jeszcze dalej, bo przygotowuje nas do polowań na kuropatwy (są jeszcze łowiska z niezłymi stanami tych kuraków polnych). Ostrzegamy jednak: na samą myśl o kuropatwach duszonych w porto czytelnik robi się głodny!

W artykule „Niech kwaczą!” przeczytacie, że dzięki projektom badawczym prowadzonym i finansowanym przez myśliwych poznajemy sekrety nie tylko gatunków łownych. Zdobytą w ten sposób wiedzę możemy wykorzystać do poprawy warunków bytowania zwierzyny, a także do walki z pseudoekologami, którzy chcą nas zdyskredytować.

O przewlekłej wyniszczającej chorobie jeleniowatych (CWD), którą rok temu stwierdzono w Norwegii, pisze Bartłomiej Popczyk. Ponieważ CWD jest chorobą układu nerwowego, w większości przypadków u zwierząt obserwuje się zmiany zachowania, takie jak apatia. Wyniki badań naukowych na razie nie potwierdzają obaw, że choroba może stanowić zagrożenie dla ludzi.

Zagadkę zmniejszania się w wielu polskich łowiskach liczebności sarny polnej rozwiązuje Robert Kamieniarz z Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Z kolei o tym, że dla bażantów większe znaczenie od zimowego dokarmiania ma tworzenie siedlisk i sterowanie presją ze strony wszystkich drapieżników, przekonuje Andrzej Chojnowski.

Kaliber .410, który nie niszczy skórek ani tuszek, a przy strzale kulą zaskakuje celnością, opisuje Marek Czerwiński. Natomiast atmosferę przedwojennych łowów w Karpatach przywołuje z talentem Piotr Załęski.

Zapraszamy do lektury!

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl