Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

2019/03 "Łowiec Polski" marzec 2019 r.

Dostępność: brak towaru
Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

To już marzec, a więc pora na nowy numer „Łowca Polskiego”!

Przygotowaliśmy dla Was obszerny materiał o największym zagrożeniu czekającym na nas wiosną w łowisku – o kleszczach! Badania pokazują, że te pajęczaki są nosicielami około 200 gatunków pierwotniaków, 130 odmian wirusów, 20 gatunków bak­terii pałeczkowych, 20 gatunków krętków i innych rodzajów bakte­rii, a także kilku gatunków nicieni i grzybów. Na długiej liście chorób odkleszczowych znajdują się mię­dzy innymi: babeszjoza, borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu i zapa­lenie opon mózgowo-rdzeniowych, gorączki i dury plamiste, a także paraliż kleszczowy i alergie. Jak myśliwi powinni się zabezpieczyć przed polowaniem? Jak mamy postępować po jego zakończeniu? Przeczytajcie artykuł „Wielkie zagrożenie”.

Zgoda na odstrzał kilkudziesięciu żubrów wywołała medialną wojnę i udowodniła, że praca domowa na temat zarządzania przyrodą nie została odrobiona, bo nikt nie przeprowadził lekcji. W debacie publicznej – w której aktywnie uczestniczą środowiska ochroniarskie – myśliwi, którzy nie starają się przekonać do swych racji, notorycznie obrzucani są błotem. Więcej na temat w tekście „Wojna o króla”.

O wyczynach łowieckich jego matki regularnie donosił przed wojną nasz miesięcznik. Ojciec brał udział w zawodach strzeleckich razem z legendarnym Józefem Kiszkurną. Krzysztof Kiwerski, który w tym roku kończy 90 lat i doskonale pamięta przedwojenne polowania w majątku rodziców, to żywa historia Polskiego Związku Łowieckiego. Portret nemroda nosi tytuł „Ostatni z II Rzeczypospolitej”.

Posiadanie broni to lekcja odpowiedzialności – twierdzi psycholog Jacek Lech. Z jego obserwacji i badań – o których mówi w wywiadzie dla „Łowca Polskiego” – wynika, że myśliwych cechuje umiejętność opanowania emocji i dojrzałość. Świetnie odnajdujemy się w grupie, a łowiectwo daje nam niezbędny urlop od cywilizacji. W artykule znajdziecie ważne argumenty, których użyć można w sporze z przeciwnikami łowiectwa.

O czyszczeniu broni – nie tylko po strzelaniu – pisze Marek Czerwiński, a Piotr Załęski opowiada o wspaniałych dziczych orężach zdobytych w majątku Adampol, należącym do rodziny Zamoyskich.

Koniecznie zajrzyjcie też do kącika kulinarnego by przekonać się jaki przepis na potrawę z dziczyzny przywiózł z Zakarpacia Robert Makłowicz.

Zapraszamy do lektury!

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl